محل تبلیغات شما

تو به خودی خود هیچ نیستی !

مرحوم کربلایی احمد طهرانی می فرماید: در همان مدتی که در کربلا زندگی می کردم، چندین موقعیت گناه برایم فراهم شد؛ ولی من از آنها سر باز زدم؛ زیرا مطمئن بودم که اینها امتحان و فتنه های الهی است و هر گونه لغزشی در آنها کار آدم را می سازد. در یکی از آن روزها چند بار شرایط معصیت فراهم شد؛ ولی هر بار از آنها رو بر گرداندم. دیگر از خود بی خود شده بودم، به حرم قمر بنی هاشم علیه السلام پناه بردم. در آنجا به حضرت عرض کردم: بنده به خاطر تقرّب به شما، از لذت معصیت چشم پوشی کردم. حضرت در جواب فرمودند: گمان نکن که تو با دست خود کاری انجام داده ای! ما تو را نگه داشته ایم و به تو اراده دوری از گناه را داده ایم؛ و گرنه تو به خودی خود، هیچ نیستی. ایشان در تکمیل این موضوع فرمود: دست ولایت است که ورشکسته هایی مثل ما را نگه داشته است. اگر ما را به خودمان واگذارند، عاقبت ، همه ما طلحه و زبیر از کار در می آییم.

[ منبع : کتاب رند عالم سوز ]

اسم چهارده معصوم به حروف ابجد برای متوسل شدن و حاجت خواستن از ایشان آورده شده است.

تنها مركب راهوار!

خداوند چند چیز به او می دهد!

تو ,نیستی ,خودی ,شد؛ ,کار ,ولی ,هیچ نیستی ,به خودی ,ما را ,از آنها ,را نگه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

retherenet fairoepsicam اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ترکمن st0ry-of-a-gir ++ به روز ++ postraselpu موسسه مشاوره ای كارگری وكارفرمائی دادجوی مشاور امین طبری گروه زمین شناسی دانشگاه شوکت بیرجند beilbumorre نخ ونقشه تابلوفرش